Płyty warstwowe

W sprzedaży dostępne zarówno w I jak i II gat.

Płyty warstwowe – inaczej obornickie lub dwuwarstwowe – to nowoczesny materiał wykorzystywany we wszystkich segmentach budownictwa:

  •     W budownictwie przemysłowym do budowy hal magazynowych i produkcyjnych, budynków biurowych, kontenerów
  •     W rolnictwie – do budowy chlewni, obór, kurników, chłodni i mroźni a także przechowalni płodów rolnych  – wiat i garaży dla sprzętu rolniczego.

W budownictwie mieszkaniowym jako materiał na nowoczesne dachy, ale też domy kontenerowe i modułowe, szkoły i przedszkola, oraz wiaty i garaże przy budynkach oraz altany na działkach.

Oferujemy płyt od ręki – z placu – gdzie posiadamy płyty w podstawowych kolorach i grubościach z możliwością formatowania – tj. docięcia na miejscu

Realizujemy także zamówienia na konkretne obiekty – z dostawą na miejsce budowy.

Płyta warstwowa to produkt bardzo popularny w budownictwie przemysłowym i rolniczym, ale też co raz częściej stosowany również w indywidualnych projektach mieszkaniowych. Buduje się z niej najczęściej różnego rodzaju hale, garaże, pawilony i kontenery.

Składa się ona z rdzenia izolacyjnego i metalowych okładzin, wykonanych zazwyczaj z blachy ocynkowanej. W celu zabezpieczenia zewnętrznych warstw przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych – stosuje się różne powłoki organiczne – jak Poliester czy PVC, PVF2. Wypełnienie płyt warstwowych to w zależności od przeznaczenia – twarda wełna mineralna, styropian bądź pianka PUR/PIR (sztywna pianka poliuretanowa). Rodzaj rdzenia decyduje o właściwościach płyty. Dodatkowo – w zależności od potrzeb – wybierać można w wielu grubościach płyt- od 40mm do 200mm.

Płyty warstwowe stanowią tzw. lekką obudowę dachów i ścian, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy budowach obiektów handlowych, socjalnych, biurowych, hal magazynowych, sportowych, przemysłowych, garaży, chłodni czy mroźni. Możliwość dostosowania kolorów i rodzaju profilowań to kolejna zaleta, dzięki której architekci mają możliwość dostosowania projektu do wizji inwestora i otoczenia.

Płyty warstwowe można montować zarówno w układzie poziomym i pionowym. Stosuje się ją na ściany zewnętrzne, działowe, sufity podwieszane i dachy. Montaż jest prosty i szybki, a transport materiału na budowę – stosunkowo tani.

W naszej ofercie znajdą Państwo:
– płyty warstwowe ze styropianem
– płyty warstwowe z pianką PIR/PUR
– płyty warstwowe z wełną mineralną
– płyty termoizolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR

TEKAEM – The future is now

to zespół pasjonatów z 25 letnim doświadczeniem w zakresie produkcji i sprzedaży płyt warstwowych. Nasze doświadczenie zdobywaliśmy u największego w tej części Europy producenta płyt obornickich

Cennik Płyt Warstwowych w TEKAEM 

Najniższe ceny w Poznaniu i Wielkopolsce!

Płyta warstwowa z PIR - Poznań
Płyta obornicka z wełną w Wielkopolsce