Płyty PIR

Płyta PIR to najlepsza znana izolacja ścian dachów i posadzek.

TEKAEM w swojej ofercie ma produkty wiodących producentów płyt PIR w tym firm produkujących w Polsce jak GÓR-STAL  – płyty TERMPIR i IZOPROOF jak i BALEX METAL – płyty THERMANO i IZOLITE (grupa KINGSPAN – największy producent płyt na świecie)

Ofertę uzupełniają produkty firm RECTICEL/ KINGSPAN INSULATION/ BAUDER/ SOPREMA

Dzięki swoim rewelacyjnym parametrom izolacyjnym jest ona ponad 2 x lepszym izolatorem od słabej jakości płyt styropianowych, XPS czy wełny.

Lambda płyt PIR wynosi od 0,019 do 0,025W/mK

TEKAEM to największy magazyn płyt THERMANO największego producenta płyt poliuretanowych na świecie. Płyta Thermano oprócz rewelacyjnych parametrów izolacyjnych posiada także najlepszą odporność na ściskanie – wynoszącą 200kPa.

TEKAEM to skład fabryczny płyt TERMPIR producenta GÓR-STAL mającego w swojej ofercie nie tylko płyty z okładziną z laminatu ale także gipsowo-kartonowe (G/K) czy też rewolucyjny produkt jakim jest płyta ETX pod tynk – metodę lekką mokrą (etics)

 

Płyty PIR to materiał, który dzięki swoim właściwością idealnie nadaje się na dachy płaskie i skośne zarówno jako ocieplenie na krokwiowe jak i między czy pod krokwie.
Oprócz izolacji zimą – a więc oszczędności na kosztach ogrzewania – izoluje też latem dając komfort wszystkim mieszkańcom.
Z tego typu izolacją nie straszne są Kuny czy Myszy – gryzonie nie penetrują tego izolatora tak jak wełny czy styropianu. Zagrzybienie czy zawilgocenie też nie wchodzi w grę – ponieważ jest to płyta o strukturze komórkowej zamkniętej z gazoszczelnymi okładzinami.

Idealnie pasuje też na posadzkę – także pod ogrzewanie podłogowe, gdzie dodatkowym atutem jest folia aluminiowa odbijająca ciepło emitowane w postaci fal podczerwonych. Dzięki swojej twardości obniża ryzyko pęknięci posadzki przy krawędziach ścian

Ściany zewnętrzne również można zaizolować płytami PIR – dzięki czemu obniżamy grubość izolacji, co ma realny wpływ na wygląd i ilość światła , która wchodzi do budynku przez okna.

TEKAEM – The future is now.

Doradzamy jak zbudować wymarzony dom, nie tylko komfortowy dla mieszkańców, ale też tani w utrzymaniu i ekologiczny dla środowiska naturalnego.

Jednym z najlepszych obecnie na rynku izolatorów jest poliuretan. Ma on o wiele lepsze parametr niż stosowana dotychczas w większości inwestycji wełna mineralna czy styropian. Płyta PIR TERMPIR / THERMANO  – jest płytą termoizolacyjną poliuretanową typu TermoSoft. Jest produkowana ze sztywnej pianki PIR (poliizocyjanuran) o gęstości 30 kg/m3  i współczynniki lambda – 0,019 – 0,026 λ [W/mK]. Bardzo ważną cechą tego produktu jest fakt – że nawet przy wstępowaniu wilgoci – nie spadają parametry przenikalności cieplnej – dzięki bardzo niskiej nasiąkliwości pianki- która wynosi mniej niż 2%.

Rewelacyjne właściwości sprawiają, że PŁYTY IZOLACYJNE PIR to idealne rozwiązanie zarówno na ściany i dachy, ale także jako docieplenia fundamentów i posadzki (lepsze właściwości od styroduru).

Obecnie – jest to najlepszy produkt na rynku w zakresie izolacji i docieplenia – w budownictwie mieszkalnym, a także przemysłowym.

Posiadamy stale na placu płyty PIR i PUR różnych producentów. Kupisz u nas zarówno pierwszy gatunek, jak i płyty w drugim gatunku. Pianka w sztywnych płytach termoizolacyjnych posiada o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne niż pianka natryskowa. Co więcej – z biegiem czasu nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych.

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

Zapraszamy do kontaktu w celu dokonania indywidualnej wyceny, zależnej od projektu, zapotrzebowania i miejsca inwestycji.

termoziloacja themrano w PoznaniuIzolacja - docieplenie posadzekpiana poliuretanowa